مقالات و توضیحات
آزمیران / دستگاه پلاریمتر MCP 200

دستگاه پلاریمتر MCP 200


دستگاه های پلاریمتر زاویه چرخش نور پلاریزه (α) عبور کرده از نمونه را اندازه می گیرند. ساخت سری جدید پلاریمترهای MCP از سال 1980 شروع شده است. پلاریمترهای MCP ، چرخش نوری مواد را با دقت بالا در همه رنج ها اندازه گرفته و برای آنالیز فعالیت نوری مواد، نتایجی دقیق برای انواع کاربردها فراهم می کنند.

دستگاه های MCP برای اندازه گیری به یک منبع نوری قوی نیاز دارند که این منبع نوری یک لامپ هالوژنه تنگستن می باشد. در سری جدید دستگاه های پلاریمتر، علاوه بر طول موج استاندارد 589 نانومتر، با توجه به برنامه های کاربردی مورد نیاز، تا هفت طول موج دیگر را می توان تنظیم کرد.

دستگاه های MCP به سیستم کنترل دمایی کاملاً اتوماتیک Peltier مجهز است. سیستم کنترل دمایی Peltier سریع و دقیق است و دمای نمونه را به صورت کاملاً  اتوماتیک و با دقت بالا کنترل می کند، درنتیجه برای کنترل دمایی دقیق، نیازی به حمام آب ترموستاتیک نمی باشد.

دستگاه های MCP از تکنولوژی Toolmaster تهیه شده توسط کمپانی Anton Paar برای انتقال خودکار داطلاعات مورد نیاز از دستگاه به نرم افزار آن، جهت تنظیم و اندازه گیری استفاده می کنند. این تکنولوژی باعث حذف خطاهای انسانی در طول کار می شود. برای مثال با تغییر سل نمونه، دستگاه به سرعت سل نمونه جدید را شناسایی می کند و همه اطلاعات مربوطه از محل اتصال سل نمونه به نرم افزار دستگاه منتقل شده و همه اندازه گیری ها دسته بندی شده و قابل ردیابی هستند.

امکانات و مزایا

- کاربردهای متنوع دستگاه

- تعیین چرخش نوری نمونه با دقت بالا

- استفاده از سیستم کنترل دمایی Peltier

- امکان اتصال به اینترنت، بارکدخوان، صفحه کلید، موس، LIMS، USB و ...

- امکان تعویض منبع نوری (لامپ هالوژنه تنگستن) بدون نیاز به داشتن دانش خاص

- طول عمر بالای لامپ هالوژنه تنگستن

- امکان استفاده از تکنولوژی Toolmaster

- کالیبراسیون و تنظیم ساده دستگاه از طریق تکنولوژی Toolmaster

کاربردها

مشخصات فنی دستگاه

لوازم جانبی