Search

چهارشنبه 27 تير 1397

منو

طريقه كار با فور يا آون

فور یا oven وسیله ایست که در عین سادگی ، از کارآمدترین تجهیزاتی است که در اتاقهای عمل ، آزمایشگاهها و دندانپزشکی ها جهت انجام استریلیزاسیون خشک تجهیزات پزشکی ، آزمایشگاهی و دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد . اساس کار این وسیله بر مبنای از بین بردن میکرو ارگانیسمهای موجود در وسایل مختلف بوسیله حرارت می باشد .لذا همانطور که حتما می دانید جدای از تنوعی که در نحوه پیاده سازی سیستمهای کنترلی در این وسیله می توان دید ، در مجموع چهار سیستم کلی در آن می توان دید .

1- المنت یا گرمکن الکتریکی که وظیفه ایجاد حرارت لازم برای سیکل حرارتی را به عهده دارد .
2- سیستم تایمر جهت کنترل زمان حرارت دهی مناسب
3- سیستم تنظیم حرارت که وظیفه تامین حرارت ثابت درون فور را به عهده دارد
4- دماسنج یا ترمومتر
البته باید متذکر شد که بسته به نوع فوری که در اختیار دارید ممکن است که دو یا سه مورد از این سیستمها با هم ادقام شده و به صورت یک سیستم واحد دیجیتالی و بر روی یک برد ارائه شده باشد .

عیوب :
در اغلب موارد عیوب زیر در فورها مشاهده می شود
1- سوختن فیوز محافظ دستگاه
2- سوختل المنت دستگاه
3- خراب شدن سنسورهای سیستم تنظیم حرارت
4- خرابی کابل برق دستگاه

نکات ایمنی در هنگام استفاده از فور
1- از استاندارد بودن دستگاه و نیز کالیبره شدن آن توسط آزمایشگاههای رفرانس مطمئن شوید . چرا که استفاده از فوری که کالیبره و استاندارد نباشد هیچ فایده ای ندارد .
2- سعی کنید جهت اتصال هر وسیله برقی من جمله فور به برق ، از پریزهایی استفاده کنید که سیم اتصال به زمین ( earth ) داشته باشند .
3- حتی الامکان در هنگام استفاده از فور و با توجه به برنامه استریلیزاسیونی که مد نظر دارید از زمانسنج دستگاه استفاده کنید . این کار باعث می شود تا از روشن ماندن بیهوده دستگاه و سوختن زودهنگام المنت آن جلوگیری شود .
4- از اتصال دو یا چند فور به یک پریز خودداری کنید .
5-در هنگام قطع برق ، هرگز فور را به پریزهایی که از سیستم برق اضطراری و یا UPS استفاده می کنند وصل نکنید . این کار باعث افتادن بار اضافی بر روی سیستم و خرابی آن می شود .
6- برای جلوگیری از سوختگیهای احتمالی ، در هنگام باز کردن درب فور هیچگاه صورت ودیگر اعضای حساس بدن خود را به درب آن نزدیک نکنید.

کلمات کلیدی :
فور آزمایشگاهی,
Laboratoriya soba,laboratorium oond,Laborofen,horno de laboratorio,Laboratorio forno,Laboratuar fırın,Laboratorní sušárna,实验室烤箱,Лаборатория печь,実験室オーブン,فرن مختبر,Four de laboratoire,실험실 오븐,प्रयोगशाला ओवन
منبع : http://www.eng2009.blogfa.com/post-74.aspx

نظرات و پیشنهادات

نام و نام خانوادگی:
تلفن:
ایمیل:
نظرات و پیشنهادات:

راه اندازي فروشگاه در Eforosh رايگان است

پشتیبانی