Search

شنبه 17 خرداد 1399

منو

سیلیکاژل کروماتوگرافی

سیلیکاژل 1 کیلوئی با دانه بندی 2 تا 5 میلیمتر 107735 مرک آلمانتصویر شماره 1 سیلیکاژل 1 کیلوئی کد 107735 مرک آلمان


سیلیکا ژل یک پلیمر سه‌بعدی است که از واحدهای چهاروجهی دی‌اکسید سیلیسیم تشکیل شده است. این ماده یک مادهٔ متخلخل است.از کاربردهای سیلیکاژل می‌توان به کاربرد آن به عنوان یک کاتالیزور، مادهٔ‌ خشک‌کن یا در کروماتوگرافی اشاره کرد.

سیلیکاژل جاذب خوبی برای آب، الکل، فنول‌ها، آمین‌ها، و . . . است که این کار را از راه پیوندهای هیدروژنی انجام می‌دهد. ظرفیت جذب‌کنندگی سیلیکاژل در دماهای پایین بیشتر از آلومینا و زئولیت است، با این وجود اگر میزان رطوبت کم باشد، نسبت به زئولیت خاصیت جذب‌کنندگی کمتری نشان می‌دهد. در مقابل احیای سیلیکاژل ساده‌تر است و با حرارت دادن آن تا دمای ۱۵۰ درجهٔ سلسیوس ممکن می‌شود، این در حالیست که زئولیت باید تا حدود ۳۵۰ درجهٔ سلسیوس حرارت داده شود. با توجه به این خواص سلیکاژل در محیط‌هایی که دما پایین، میزان فشار بخار آب متوسط، و ظرفیت جذب‌کنندگی زیادی نیاز است استفاده می‌گردد.

 خطرات:

این ماده غیر سمی ٫ غیر قابل اشتعال و واکنش ناپذیر است و تنها با موادی نظیر هیدروژن فلورید ٫ اکسیژن دی فلورید٫ کلرین تری فلورید ٫ اسیدها و بازهای قوی و اکسید کننده ها واکنش میدهد.

 غبار ناشی از دانه های این ماده برای پوست ٫ چشم ها و مجراهای تنفسی سوزش آور است بنابراین در هنگام استفاده از این ماده باید احتیاط لازم صورت گیرد.

غبارهای شفاف این ماده بیماری به نام سیلیکوزیس [۶]که یک بیماری شغلی-ریوی بر اثر تنفس های طولانی مدت غبارهای سیلیس است را در پی دارد.اما غبارهای غیر شفاف آن سخت شده است و بیماری به وجود نمی آورد.

مبع ویکیپدیا

کد کالا 107735

کد کمیکال ابزرکت : 9-86-7631

کد بین المللی HS Cod : 2811 22 00

فرمول SiO2

جرم مولکولی : 60.08 g/mol

نقطه ذوب : 1710 °C

pH یا میزان اسیدیته : 7 (100 g/l, H₂O, 20 °C) (slurry)

میزان حلالیت در آب : نامحلول

این کالا بیشتر در روشهای کروماتوگرافی یا ستونهای کروماتوگرافی شیشه ای مصرف دارد


بسته بندی در ظروف پلاستیکی
ساخت کمپانی مرک آلمان


جهت دریافت قیمت با تلفن 22755049 تماس حاصل فرمائید

کلمات کلیدی:
silisium gel,Kieselgel,El gel de sílice,silica gel,gel di silice,Silika jel,硅胶,силикагель,シリカゲル,هلام السيليكا,Le gel de silice,실리카 겔,सिलिका जेल

فرم جهت دریافت پیش فاکتور

نام و نام خانوادگی:
تلفن:
ایمیل:
درخواست:

راه اندازي فروشگاه در Eforosh رايگان است