مقالات و توضیحات
آزمیران / قیمت هود لامینار میکروبی

قیمت هود لامینار میکروبی

جهت دریافت قیمت هودهای لامینار (میکروبی) با شماره تلفن 22755049 تماس حاصل فرمائید


هود لامینار کلاس 2 ( هودهای میکروبی)

هودهای لامینار می تواند یک منطقه کاری عاری از آلودگی را حفظ کند. بسیاری از آزمایشگاههای پزشکی و پژوهشی و کنترل کیفی نیاز به محیط کار استریل به منظور انجام کارهای تخصصی هستند. هود لامینار یا همان هودهای میکروبی می تواند راه حل مناسبی برای این کار باشد.

چه هود میکروبی مناسب خرید است ؟

در هود های میکروبی یا همان هود لامینار دو بحث مکش بسیار خوب و فیلترهای هپا (میکروبی) بسیار حائز اهمیت هستند در هودهای لامینار حتما باید استانداردهای آلایندگی در نظر گرفته شود میزان آلاینگی هودهای میکروبی در ایران اندازه گیری نمیشود. و این خود باعث بسی شگفتی است . در هودهای لامینار شیشه ورودی دستگاه را چک کنید که راحت بالا و پائین شود . لامپ یووی داشته باشد . و هنگامی که یک شعله شمع را در خارج از محیط هود نگهداریم مکش هود شعله شمع را به داخل بکشد

هود لامینار از چه ساخته شده است
هود میکروبی بطور معمول در محیط داخلی از فولاد ضد زنگ یا همان استیل 316 بدون هیچگونه شکافی جهت خروج یا تجمع باکتریها ساخته میشود . دارای فیلترهای هپا و فن سانتریفوژی بسیار قوی میباشد . دارای لامپ یووی و گاهی اوقات فیلترهای کربنی نیز خارج دستگاه قرار داده میشود . از این دستگاه به عنوان اتاق تمیز آزمایشگاه استفاده میگردد.

موارد استفاده

هود لامینار در اکثر آزمایشگاههای پزشکی ، آب و فاضلاب ، صنایع غذایی ، دارویی و بهداشتی و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی وجود دارد.


چگونه کار می کنند

هود لامینار یعنی جریان هوای آرام و بدون باکتری یا به قول خودمان یک محیط تمیز و بدون باکتری این دستگاه با ایجاد یک جریان هوای آرام که هوای درون هود را داخل فیلترهای HEPA هدایت مینماید و اجازه نمیدهد میکروبها و باکتریها از محیط هود به بیرون آزمایشگاه انتشار پیدا کنند. فیلترهای هپا می تواند یک لایه و جند لایه باشد.


انواع هودهای میکروبی

هودهای میکروبی در اندازه های مختلف و در شکلهای بسیار متفاوت ساخته میشود

  • هودهای عمودی 
  • هودهای افقی 
  • هودهای لامینار رومیزی 
  • هودهای لامینار کابینتیگاهی اوقات از من میپرسند هودهای لامینار دارای سینک آب میباشد ؟به هیچ عنوان در هودهای لامینار از سینکهای آب استفاده نمیشود. و دلیلش هم مشخص است انتشار آلودگی از طریق فاضلاب و یا آب ورودی.