مقالات و توضیحات
آزمیران / ریجینت ها و معرفها

ریجینت ها و معرفها

ریجنت ها و معرفها


 

 بيش از سي سال است كه كمپاني Aqualytic    معرفهاي مختلف را براي تست آب توليد كرده و در سراسر دنيا عرضه ميكند .

اشكال مختلفي از ريجنتها در صنايع گونانون وكاربردهاي گسترده آن مورد نياز است   اين منصفانه است كه گفته شود ، از منظر كيفيت ، معرفهاي توليد شده توسط اين كمپاني داراي بهترين كيفيت ميباشند .
به مدد استفاده از بهترين فن آوري موجود در صنايع داروسازي و همچنين استانداردهاي سختگيرانه  داخلي اين كمپاني  قادر است معرفهايي با دوره مصرف 5 تا 10 ساله براي آزمایشات شیمیایی آب تولید کند . این معرفها همگی در پوشش آلومینیومی با بک لایه پلی اتیلنی    برای حفظ و نگهداری بیشتر بسته بندی شده اند .

در برخی از کشورها کاربران به طور متداول ترجیح میدهند از معرفهایی به غیر از قرص استفاده کنند . معرفهای پودر ی کمپانی آکوالیتیک برای آزمایشات سریع و راحت تر طراحی شده اند . این معرفها نیز در بسته بندیهای آلومینیومی و با طیف گسترده کاربرد به عنوان جایگزینی  مناسب در تولیدات اخیر این کمپانی دارای جایگاه مطلوبی در بین مصرف کنندگان میباشد .

 آخرين مورد نه از نظراهمیت  بلکه به عنوان ترتیب  ، معرفهای مایع هستند که برای بعضی پارامترها ضروری به نظر      می رسند  ، براي پارامترهايي مانند نيتروژن كل، يا براي پارامترهايی همچون  COD ‌ که  استفاده از رنج وسيعي از واكنشگرها در يك شكل لازم میباشد  ، كه اجازه مي دهد بشر نمونه ها آزمايش شوند.

کمپانی آکوالیتیک تنها تولید کننده معرف در دنیا میباشد که در انواع مختلف ویال و قرص معرفها را تولید میکند .
_ معرفهای  DPD :

این معرفها توسط تولید کنندگان مختلفی تولید می گردند

برای اطمینان از کیفیت کاربر باید نتایج بدست آمده را با نمونه های قبلی مقایسه کند ؛ معرفهای DPD بر اساس استانداردهای بین الملی و متد استانداردهای ISO ساخته می شوند این معرفها به صورت سفید کریستالی میباشند
معرفها ی با رنگ  متمایل به خاکستری /قهوه ای یا ارغوانی     فاقد کیفیت بوده و یا تاریخ مصرف آنها گذشته است .معرفهای محلول نیز باید بدون رنگ و شفاف باشند .  محولهای کدر و متمایل به قهوه ای   غیر قابل استفاده میباشند و استفاده از آنها باعث ایجاد خطا در خوانش می شود .  
معرفهای  قرصي
 
قرصهای با باکیفیت بسیار بالا و تحت نظارت ویژه در آلمان تولید می شود .کیفیت بالای محصولات تولید شده باعث افزایش دوره مصرف از حداقل 5 تا 10 سال می شود .
ما میتوانیم این اطمینان را بدهیم ، بدلیل ابکه هر قرص منحصرا توسط یک فویل آلومینیومی در برابر تمامی شرائط محیطی و عوامل خارجی حفظ می شود .این بسته بندی باعث میشود معرفها تا زمان مصرف توسط کاربر در بهترین شرائط نکه داری شود
در حال حاضر با توجه به پیشرفتهای گذشته ما سری جدیدی از بسته بندی ها را برای راحتی کار بیشتر به صورت بلیستر ارائه کرده ایم این محصول در استای ایجاد حفاظت بیشتر کاربر و راحتی بیشتر طراحی شده است 
با نوار جديد ، كاربر مي توند تنها فشار دادن از ميان فويل محافظ ، به طور مستقيم آن را به نمونه اضافه كند. و با صرف زمان كمتر و آسودگی بیشتر از این ریجنتها استفاده کند اين نوع بسته بندي ، پايداري طولاني در كاربردهاي دارويي دارد و عبارتی دیگر ترکیبیست از آسودگی بیشتر برای کاربر و همچنین ماندگاری بیشتر .  
و به عنوان عامل دیگری دربیان مزیت  این نوع معرفها میتوان به بسته بندی درابعاد کوچکتر آنها 91x34 اشاره کرد که مزیت بسیار زیادی در حمل و نقل نیز دارند .

به آخر كد شناسايي جديد بسته بندي ،  BT اضافه شده است به (بطور مثال BT4511060 )