مقالات و توضیحات
آزمیران / اسپكتروفتومتر مدل AL800

اسپكتروفتومتر مدل AL800

اسپکتروفتومتر visible مدل ( AL800 (Spectro Direct ساخت کمپانی aqualytic آلمان (ایده آل جهت پارامتر های آب و پساب )


 

اسپكتروفتومتر مدل AL800
تست كننده آب و فاضلاب در محدوده طول موج   mm900-330
AL800 يك اسپكتروفتومتر تك پرتويي پیشرفته  با قابلیت بسیار بالا و قیمت مناسب  میباشد كه به طور خاص برای اندازه گیری پارامترهای موجود در آب برنامه ریزی شده است  شده است.
این دستگاه دارای رنج گسترده ای از متدهای از قبل برنامه ریزی شده برای اندازه گیری پارامترهای مختلف توسط معرفهای مختلف به صورت پودر ،قرص ویال و معرفهای محلول میباشد
Optics
AL800 يك طیف سنج (اسپکتروفتومتر) تك پرتويي مي باشد. منبع نوري ،يك لامپ تنگستن با قابلیت  فلش فانکشن میباشد .
لامپ دستگاه تنها در مرحله اندازه گیری پارامتر مریوطه روشن میشود ، بنابراین نیازی به مرحله وارم آپ (گرم شدن لامپ دستگاه ندارد ، با وجود اینکه در هر زمان که نیاز یه تست اتوماتیک باشد دستگاه این قابلیت را دارا میباشد .
نورایجاد شده از ميان دریچه وارد  تک فام ساز (منوکروماتور)شده ئر در آنجا به طیفهای مختلف تقسیم میشود این سیستم از یک گریتینگ شفاف آینه متحرک دقیق ساخته شده که به این وسیله طیف ایجاد شده به دقت روی شکاف بیرونی منوکروماتور ایجاد شده و بدین ترتیب فقط طیف ایجاد شده به نمونه آب مربوطه خواهد رسید .  و پس از گذشتن از نمونه   ، نور جذب نشده توسط نمونه (transmittance light) به دتکتور فتودیودی تابیده میشود وبدین ترتیب سیگنال ایجاد شده بوسیله دتکتور پس از تجزیه و تحلیل توسط دستگاه به عنوان نتیجه در صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد .

 

اتاقك نمونه چندکاره  :
سل هلدر دستگاه قابلیت تعبیه ويال هاي استوانه اي اندازه گيري با قطر 16 و 24 ميليمتر وسل هاي مکعب  با طول عبور 10 تا 50 ميليمتر را بدون استفاده از آدابتوردارا  میباشد . تنها برای سلهای 1cm به یک فیکس کننده کوچک که در سل هلدر موجود است میباشد نیاز میباشد .
متدهای جدید  :
متدها و روشهای جدید بنا به نیاز بازار پیوسته توسط  این کمپانی بروز میشود و شما به راحتی میتوانید با مراجعه به آدرس وب سایت ما از جدیدترین متدها و زبانهای اضافه شده اطلاع پیدا کرده و آنها را روی دستگاه خود دانلود کنید
www.aqualytic.com
کاردبردها :
_‌ روش هاي از قبل برنامه ريزي شده AQUALYTIC  
_ جذب
_ عبور
_ ظبط اطلاعات
_ كاليبراسيون به وسبلة كاربر
_ غلظت (خطي)
تست خودكار:
بعد از روشن شدن دستگاه تست خودکار دستگاه به صورت اتوماتیک آغاز به کار میکند . برای این کار دستگاه توسط استپرموتور خود و لامپ هالوژن تمام طول موجهای ایجاد شده را توسط یک فیلتر شیشه ای ویژه از جنس دیدیمیوم (ترکیب خاص ازامتزاج دوعنصر  پرازومیدیوم و نئودیمیوم که درعینک های آفتابی کاربرد خاص دارد) به عنوان رفرنس چک میکند
اگر طول موجها صحیح نباشند دستگاه دستگاه یه طور اتوماتیک طول موجهای نادرست را بر اساس رفرنس مربوطه اصلاح میکند . 
 
_ حفظ ونگهداري :
به مدد طراحی فوق العاده اسپکتروفتومتر  AL800 ، به غیر از تعویض لامپ این دستگاه به هیچ تعویض و نگه دار ی دیگری نیاز ندارد . لامپ دستگاه در یک جای مناسب در پشت تعبیه شده که برای تعویض کردن نیز به ابزار خاصی احتیاج نیست و این کار به سرعت انجام می شود وهمچنین این مکان باعث ایجاد بیشترین تمرکز برای تعویض آن میشود . .  
 
 _ منبع تغذيه :                                                 
ولتاژ ورودي مورد نياز 12 V مي باشد.
AL800 بوسیله یک منبع تغذیه خارجی به برق وصل می شود . این دستگاه همچنین قابلیت استفاده ار باتری را نیز دارد  
_ انتخاب زبان :
زبانهاي آلماني ، انگليسي ، فرانسوي ، ايتاليايي ، اسپانيايي و پرتقالي توسط کاربر قابلیت تعویض دارند . اگر زبانهاي بيشتري اضافه شودتوسط اینترنت قابلیت دانلود دارد .
 
_ قابلیت انطباق با مؤسسه ملي استاندارد و فن آوری   (N.I.S.T)
اسپكتروفتومترAL800   مي تواند با استفاده از قرار دادن يك فيلتر استاندارد ثانويه (order code:711160)كه بر اساس استانداردهای موسسه N.I.S.T است کالیبره مجدد گردد علاوه بر اين دستگاه میتواند  براي هر روش در يك (حالت كاليبراسيون كاربر) با استانداردهاي N.I.S.T كاليبره شود.
اتصال به پرينتر / كامپيوتر :
در پشت دستگاه AL800 يك فيش RS232 با يك اتصال دهندة d-sub 9-pin براي اتصال به كامپيوتر يا پرينتر وجود دارد.
پرينت كردن اطلاعات :
هر نتيجه اي با اطلاعات ، زمان ، reg no  ، code no  ، محدودة اندازه گيري و شمارة روش قابلیت پرينت شدن را دارد .
ذخيره سازي اطلاعات :
شما میتوانید نتایج بدست آمده ، متدهای اندازه گیری توسط کاربر، به هنراه اطلاعات جزئی را با ظرفیت 1000 داده در دستگاه ثبت کنید 
 
 User prompt
این قابلیت به شما این انکان را می دهد که به راحتی و مرحله به مرحله عملکرد دستگاه و اندازه گیری تست ها را بیاموزید
 
 کالیبراسیون و اندازه گیری
کاربر روش مورد نیاز خود را با وارد کردن کد مربوطه از لیست متدهای موجود در دستگاه که به ترتیب حروف الفبای لاتین منظم شده اند با وارد کردن شماره مربوطه انتخاب میکند  . اطلاعات در مورد انتخاب ویال مورد نظر   ، نوع ریجنت و رنج اندازه گیری بر اساس هر کد روی صفحه نمایان میشود ،طول موج وربوطه به صورت اتوماتیک باری هر متد تنظیم می شود . تاريخ و زمان در صفحه نمايشگر بوسيلة فشار دادن كليد «clock key». AL800 نشان داده مي شود
 كاليبراسيون صفر دستگاه بوسيلة فشار دادن كليد  ZERO و نمونه آب انجام می شود
به هنگام اضافه کردن معرف مربوط به هر پارامتر رنگ پذیری ویژه آن پارامتر نمایان میگردد که با فشار دادان دگمه test یا بلافاصله یا بعد از سپری شدن زمان ایجاد کمپلکس رنگی توسط دستگاه انجام می شود
قابلیت   شمارش معكوس
در بعضی از روشها بعد از اضافه کردن شناسهگر رنگی به آب نمونه کاربر باید مدت زمانی را برای ایجاد واکنش رنگی صبر کند این مدت زمان در هر متد متفاوت بوده و به صورت شمارش معکوس در صفحه نمایشگر وجود داشته و مدت زمان سپری شده را نشان میدهد و 10ثانیه آخر واکنش نیز صدای beepبه گوش میرسد . این قابلیت در اندازهگیریهای سرع و یا اندازه گیریهای که به صورت سری انجام میشود ، میتواند غیر فعال شود .
تفكيك نتايج         
AL800 این توانایی را دارد مه برای برخی از پارامترهای خاص انواع آن را مشخص کند به عنوان مثال در متد اندازه گیری کلرین قابلیت تمایز کلر باقیمانده کلر کل وکلر ترکیبی از یکدیگر امکان پذیر میباشد .
دستورالعمل ها
 
AL800 جهت استفاده روزمرة آزمايشگاهي  ایده آل میباشد .و همچنین با استفاده از قابلیت های اضافه به عنوان مثال " "متدهای  تعریف شده توسط کاربر" برای استفاده های تخصصی نیز مناسب میباشد
داده هاي طيفي
 
اسکن طول موج در بازه بین 330-900m   انجام میشود    .
نمایگر دستگاه نموداری ازمنحنی مربوطه را نشان میدهد که با فشار دادن یک دکمه لیستی از داده با بیشترین و کمترین میزان جذبهای مشابه نمایانگر می گردد .
 
 جذب / عبور
 
با استفاده از اين دستورالعمل ، كاربر مي تواند ، ، اندازه گيري استاندارد ها را با غلظت هاي مختلف با انتخاب طول موج مورد نظر انجام دهد . اين روش براي رسم منحني استاندارد به صورت چند فرمولي  مناسب مي باشد . داده به صورت ميزان غلظت و يا درصد عبور روي صفحه نمايش نشان داده مي شوند .
 
چند فرمولي polynomial
 
به كمك يك برنامه رياضي  جانبي ميتوان از داده هاي بدست آمده (consentration/absorbtion). يك داده چند فرمولي ايجاد نمود .
25 مرتبه چند فرمولي (y=A+Bx+Cx2+Dx3+Ex4+Fx5) مي تواند همانند  با پارامترهاي ديگر مانند طول موج ، محدودة اندازه گيري ، واحد و شماره اعشاري. ذخيره شود
غلظت
اين قابليت توانايي اندازه گيري 2 تا 14 استاندارد را دارا مي باشد .    بوسيله داده هاي بدست آمده از جذب و عبور دستگاه يك نمودار تحت روش اينتر پولاسيون  رسم كرده و بنا بر نمودار رسم شده كاربر ميتواند تا حدود 10 روش جديد كه دردستگاه موجود نيست به دستگاه اضافه كند        
 
 
                                                      

 

                      برای دریافت کاتالوگ اینجا را کلیک کنید

 اسپكترودايركت

اسپكترودايركت يك اسپكتروفوتومتر تك اشعه مدرن مقرون به صرفه است كه مخصوص آزمايش  آب طراحي شده است.

 دستگاه مجهز به تعداد زیادی از روش هاي از قبل برنامه ريزي شده بر اساس  محدوده ي آزمايشات لوله ، قرص هاي معرف٬  معرف هاي مايع آكواليتيك و معرف هاي پودري (بسته هاي پودر واريو) مي باشد.  

 


 

 
سيستم هاي نور

اسپكترو دايركت يك نور سنج  تك اشعه است. لامپ تنها به صورت گذرا به هنگام فرايند اندازه گيري روشن مي شود بطوريكه هيچ نيازي براي  گرم شدن نمي باشد. اسپكترودايركت  امكان  آزمايش خود  را  پس از روشن كردن  دارد.

 نور  از ميان يك شكاف ورودي گذشته و  به تك فام كننده٬ جاييكه نور به محدوده هاي طيفي تجزيه مي شود٬ مي تابد. تك فام كننده يك شبكه شفاف توليد شده توسط ليزر مي باشد آيينه متحرك  متمركز شدن اتوماتيك  طول موج مطلوب را تضمين مي نمايد تا از  شكاف خروجي عبور  نمايد
و به محفظه نمونه يعني همان  نمونه آب وارد شود نوري كه بوسيله نمونه جذب نمي شود به آشكار ساز فتوديود سيليكوني مي تابد. سيگنال توليد شده سپس بوسيله يك ريز پردازنده بررسي مي شود و به عنوان نتيجه روي صفحه نمايش ظاهر مي گردد .

 
محفظه نمونه چند منظوره
شيشه هاي گرد با قطر 16 تا 24 ميلي متر و سلولهاي مربعي شكل به ابعاد 50 – 10 ميلي متر بدون نياز به تطبيق دهنده استفاده مي گردد.

آزمايش خودكار
بعد از اينكه دستگاه روشن شد اسپكترودايركت بطور اتوماتيك خود را  آزمايش مي كند ابتدا  سالم بودن موتور پله اي و لامپ هالوژن را آزمايش مي كند و سپس سيستمهاي نوري را چك مي كند. براي اينكار دستگاه يك فيلتر شيشه اي  دي دی میم دارد که اين فيلتر تنظيمات صحيح طول موج را بررسي مي نمايد اگر طول موجها نادرست باشند سيستم نوري به طور اتوماتيك در طول آزمايش   تنظيم مي گردد در نهايت عملكرد حافظه آزمايش مي شود.

روشهاي جديد
روشهاي آزمايش به طور پيوسته با نياز بازار به روز می شوند. روشهاي جديد مي توانند به آساني و به طور كامل با استفاده از نرم افزار ارائه شده افزوده گردد.

شما مي توانيد روشهاي جديد و زبانهاي اضافي را روي وب سايت  www.aqualitic.com پيدا ميكند.

سرويس و نگهداري
به دليل طراحي اسپكتر ودايركت٬ تنها سرويس مورد نياز تعويض منبع نور مي باشد. لامپ در پشت نور سنج در يك محل قابل دسترس تعبيه شده است. تعويض لامپ سريع و ساده بوده و به هيچ ابزاري نياز نمي باشد. تنظيم مكان اتصال٬ متمركز كردن بهينه لامپ هالوژن را تضمين مي نمايد .

  میکرو کنترولر

1-  مونو کروماتور
2-  آینه متحرک
3-  مجموعه کووت هلدر و دیافراگم
4-  دیتکتور

 كاربرد ها
-   آب فاضلاب
-   آب نوشيدني
-   آب فرايند صنعتي
-   كارهاي تحقيقاتي و علمي
-    آزمايشگاههاي خصوصي و دولتي

مزايا:
-  دامنه طول موج از 330 تا 900 نانومتر
-  رابط RS232
- صفحه نمايش منور بزرگ
- صفحه كليد  لمسی با نمايش عددي
-  14روش ويژه تعيين شده توسط استفاده كننده
-  تعويض سريع و آسان لامپ
-  به روز كردن كاربري از طريق يك ديسكت يا اينترنت

منبع تغذيه براي اسپكترودايركت:
ولتاژ ورودي مورد نياز 12 ولت مي باشد . اسپكترودايركت به يك منبع تغذيه خارجي استاندارد متصل مي شود. كار كردن با باطري هم امكان پذير است.

انتخاب زبان
استفاره كننده مي تواند بر روي صفحه ي نمايش به هر يك از زبان هاي آلماني، انگليسي، فرانسوي، ايتاليايي، اسپانيايي يا پرتغالي كار كند. وقتي زبان هاي ديگري قابل كاربرد باشند  مي تواند از طريق اينترنت به روز شود.

قابليت ردپاي N.I.S.T
اين طيف سنج مي تواند با استفاده از يك مجموعه فيلتر استاندارد ثانويه ( با كد سفارش 711160) كاليبره گردد كه قابل ردياب N.I.S.T است و علاوه براين دستگاه ممكن است براي هر روش در "مد كاليبراسيون کاربر" مطابق با استاندارد هاي قابل ردياب N.I.S.T كاليبره شود .

عملكردها:
-       روشهاي آكواليتيك از قبل  برنامه ريزي شده
-       جذب
-       ثبت داده هاي طيفي
-       كاليبراسيون مصرف كننده ( چند تايي ها)
-       غلظت ( خطي)
-       عملكرد بر حسب  زمان (سنتیکها)
-       عملكرد چند  طول موجي

 

چاپگر / اتصال به كامپيوتر

پشت نور سنج اسپكترودايركت يك رابط RS232 با يك كانكتور D-SUB 9 پین براي اتصال به  كامپيوتر يا چاپگر با رابط سريال وجود دارد.

 چاپ داده ها
هر نتيجه به همراه تاريخ زمان ترتيب ، تعداد ، شماره كد ، دامنه اندازه گيري و  روش چاپ مي شود.

 ذخيره داده ها
شما مي توانيد نتايج و روشهاي خاص كاربر و برنامه ريزي شده ( چند تايي ها) را در يك حافظه با ظرفيت 1000 سري داده ذخيره نماييد به همراه نتيجه، مجموعه داده ها شامل اطلاعات روش تاريخ و زمان آزمايش نيز مي باشد.

راهنمايي  كاربر
راهنمايي كاربر يك ويژگي قابل فهم آسان  براي هدايت مرحله به مرحله كاربر براي رسيدن به نتيجه آزمايش است.

كاليبراسيون صفر و اندازه گيري ها
كاربر روش مطلوب را از ميان فهرست  ( مانند CU٬COD٬CL) كه به ترتيب  حروف الفبا مرتب شده يا از طريق وارد كردن يك كد عددي انتخاب مي نمايد. سپس اطلاعات تصويري شامل نمايش شیشه مورد نیاز٬ نوع معرف و محدوده اندازه گیری ظاهر می شود. تاریخ و زمان همیشه روی صفحه نمایش نشان داده مي شود.

اسپكترودايركت بطوراتوماتيك طول موج صحيح را انتخاب مي نمايد.

كاليبراسيون صفر با نمونه آب از طريق فشردن دگمهZERO امكان پذير مي شود.

وقتي كه شما شناساگر را به نمونه آب مي افزاييد تغيير رنگ ويژه اي حادث مي شود.

 دگمه  ENTER را فشار دهيد تا اندازه گيري ( كه بلافاصله يا بعد از مدت زمان مورد نياز براي تغيير رنگ  ) شروع گردد .

عملکرد شمارش معكوس
در بعضي از روشها بعد از افزودن شناساگر به نمونه آب ، كاربر بايد مدت زمان از پيش تعيين شده اي را براي واكنش رنگي شدن صبر نمايد اين وقفه زماني روي صفحه نمايش ظاهر مي گردد زمان باقيمانده نيز به صورت مداوم روي صفحه نمايش داده مي شود آژیری طی هر 10 ثانيه که از اين زمان سپری می شود، به صدا در می آيد. اندازه گيری سپس به طور اتوماتيک شروع می شود و نتيجه در صفحه نمايش ظاهر می گردد. عمل شمارش معکوس را می توان خاموش نمود تا پردازش سريع يک مجموعه نمونه بلافاصله اجرا گردد.

اختلاف نتايج

اسپکترودايرکت آزمايشات متفاوت برای روش های مشخصی راامکان پذير می سازد.

برای مثال با روش کلر، اندازه گيری های مختلف به صورت کلر کل ، کلر ترکيب شده و کلر آزاد  امكان پذير می باشد.

 عملکردها

اسپکترودايرکت جهت آزمايشهای عادي ايده آل است و به عملکردهای اضافی برای کاربردهای خاص ، مجهز است. براي مثال اضافه كردن روش توسط كاربر  برای يك آزمايش معمولي .

داده های طيفی

اسكن طول موج مي تواند در  محدوده  مشخص شده توسط  کاربر از 330 تا 900 نانومتر  اجرا شود. صفحه نمايش نمودار طيفی را نشان می دهد، اگر کاربر يک کليد را فشار دهد، صفحه نمايش  ليست داده ها را با حداکثر  و حداقل ميزان  جذب نمايش می دهد. به عنوان مثال تصوير پايين صفحه

نشر/ جذب

با استفاده از اين عملکرد  كاربر می تواند استانداردهای با غلظتهاي  مختلف را در  طول موج انتخاب شده اندازه گيري نمايد تا جفت داده های مورد نياز برای نمودار  تهيه شود. نتيجه  خروجي بر حسب جذب  و درصد نشر می باشد.

منحني

با کمک يک برنامه محاسباتی بيروني ، منحني متناظر با هر جفت  داده ( غلظت/ جذب ) بدست  می آيد.

يک منحني مشخص نيز ممکن است استفاده شود. تا 10 منحني درجه سوم به همراه پارامترهای  کاربر مانند نام روش، طول موج، دامنه اندازه گيری و واحد  مي تواند ذخيره شود.

غلظت

اين عملکرد می تواند برای اندازه گيری 2 تا 8 استاندارد شناخته شده استفاده شود. براساس جفت داده هاي  غلظت / جذب تهيه شده ، نورسنج يک منحني معادل  خطی را که می تواند به عنوان يک مرجع برای اندازه گيری های بيشتر نمونه باشد، محاسبه  و ذخيره می نمايد. تا 4 روش می تواند ذخيره شود.

 طيف سنج اسپکترودايرکت آکواليتيک 900-330  نانومتر

با  منبع تغذيه    ) 240-100ولت ، 60-50 هرتز)،2 باطری برای حفظ داده ها و کابل سريال برای اتصال به  کامپيوتر  تکميل می شود.

  طيف نورسنج اسپکترودايرکت آکواليتيک 900-330 نانومتر

با ايستگاه انرژی، لامپ يدکی، 12 شيشه کوچک با درپوش ( ارتفاع  48 ميليمتر و قطر 24 ميليمتر ) ، 10 شيشه درپوش دار گرد( با ارتفاع 90 و قطر 16 ميليمتر )٬ سلول چهار گوش به پهنای 100 (طول 50 میلیمتر) ، سلول چهارگوش به پهنای 100 ( و طول 10 ميليمتر) ، ميله    همزن پلاستيکی، اما بدون معرف ارائه می شود.

-       دامنه طول موج از 330 تا 900 نانومتر

-       رابط RS232

- صفحه نمايش منور بزرگ

-       صفحه كليد  لمسی با نمايش عددي

-       14روش ويژه تعيين شده توسط استفاده كننده

-       تعويض سريع و آسان لامپ

-       به روز كردن كاربري از طريق يك ديسكت يا اينترنت

منبع تغذيه براي اسپكترودايركت:

ولتاژ ورودي مورد نياز 12 ولت مي باشد . اسپكترودايركت به يك منبع تغذيه خارجي استاندارد متصل مي شود. كار كردن با باطري هم امكان پذير است.
انتخاب زبان

استفاره كننده مي تواند بر روي صفحه ي نمايش به هر يك از زبان هاي آلماني، انگليسي، فرانسوي، ايتاليايي، اسپانيايي يا پرتغالي كار كند. وقتي زبان هاي ديگري قابل كاربرد باشند  مي تواند از طريق اينترنت به روز شود.

قابليت ردپاي N.I.S.T

اين طيف سنج مي تواند با استفاده از يك مجموعه فيلتر استاندارد ثانويه ( با كد سفارش 711160) كاليبره گردد كه قابل ردياب N.I.S.T است و علاوه براين دستگاه ممكن است براي هر روش در "مد كاليبراسيون کاربر" مطابق با استاندارد هاي قابل ردياب N.I.S.T كاليبره شود .

عملكردها:

-       روشهاي آكواليتيك از قبل  برنامه ريزي شده

-       جذب

-       ثبت داده هاي طيفي

-       كاليبراسيون مصرف كننده ( چند تايي ها)

-       غلظت ( خطي)

-       عملكرد بر حسب  زمان (سنتیکها)

-       عملكرد چند  طول موجي

 

چاپگر / اتصال به كامپيوتر

پشت نور سنج اسپكترودايركت يك رابط RS232 با يك كانكتور D-SUB 9 پین براي اتصال به  كامپيوتر يا چاپگر با رابط سريال وجود دارد.

 چاپ داده ها

هر نتيجه به همراه تاريخ زمان ترتيب ، تعداد ، شماره كد ، دامنه اندازه گيري و  روش چاپ مي شود.

 ذخيره داده ها

شما مي توانيد نتايج و روشهاي خاص كاربر و برنامه ريزي شده ( چند تايي ها) را در يك حافظه با ظرفيت 1000 سري داده ذخيره نماييد به همراه نتيجه، مجموعه داده ها شامل اطلاعات روش تاريخ و زمان آزمايش نيز مي باشد.

راهنمايي  كاربر

راهنمايي كاربر يك ويژگي قابل فهم آسان  براي هدايت مرحله به مرحله كاربر براي رسيدن به نتيجه آزمايش است.

كاليبراسيون صفر و اندازه گيري ها

كاربر روش مطلوب را از ميان فهرست  ( مانند CU٬COD٬CL) كه به ترتيب  حروف الفبا مرتب شده يا از طريق وارد كردن يك كد عددي انتخاب مي نمايد. سپس اطلاعات تصويري شامل نمايش شیشه مورد نیاز٬ نوع معرف و محدوده اندازه گیری ظاهر می شود. تاریخ و زمان همیشه روی صفحه نمایش نشان داده مي شود.

اسپكترودايركت بطوراتوماتيك طول موج صحيح را انتخاب مي نمايد.

كاليبراسيون صفر با نمونه آب از طريق فشردن دگمهZERO امكان پذير مي شود.

وقتي كه شما شناساگر را به نمونه آب مي افزاييد تغيير رنگ ويژه اي حادث مي شود.

 دگمه  ENTER را فشار دهيد تا اندازه گيري ( كه بلافاصله يا بعد از مدت زمان مورد نياز براي تغيير رنگ  ) شروع گردد .

عملکرد شمارش معكوس

در بعضي از روشها بعد از افزودن شناساگر به نمونه آب ، كاربر بايد مدت زمان از پيش تعيين شده اي را براي واكنش رنگي شدن صبر نمايد اين وقفه زماني روي صفحه نمايش ظاهر مي گردد زمان باقيمانده نيز به صورت مداوم روي صفحه نمايش داده مي شود آژیری طی هر 10 ثانيه که از اين زمان سپری می شود، به صدا در می آيد. اندازه گيری سپس به طور اتوماتيک شروع می شود و نتيجه در صفحه نمايش ظاهر می گردد. عمل شمارش معکوس را می توان خاموش نمود تا پردازش سريع يک مجموعه نمونه بلافاصله اجرا گردد.

اختلاف نتايج

اسپکترودايرکت آزمايشات متفاوت برای روش های مشخصی راامکان پذير می سازد.

برای مثال با روش کلر، اندازه گيری های مختلف به صورت کلر کل ، کلر ترکيب شده و کلر آزاد  امكان پذير می باشد.

 عملکردها

اسپکترودايرکت جهت آزمايشهای عادي ايده آل است و به عملکردهای اضافی برای کاربردهای خاص ، مجهز است. براي مثال اضافه كردن روش توسط كاربر  برای يك آزمايش معمولي .

داده های طيفی

اسكن طول موج مي تواند در  محدوده  مشخص شده توسط  کاربر از 330 تا 900 نانومتر  اجرا شود. صفحه نمايش نمودار طيفی را نشان می دهد، اگر کاربر يک کليد را فشار دهد، صفحه نمايش  ليست داده ها را با حداکثر  و حداقل ميزان  جذب نمايش می دهد. به عنوان مثال تصوير پايين صفحه

نشر/ جذب

با استفاده از اين عملکرد  كاربر می تواند استانداردهای با غلظتهاي  مختلف را در  طول موج انتخاب شده اندازه گيري نمايد تا جفت داده های مورد نياز برای نمودار  تهيه شود. نتيجه  خروجي بر حسب جذب  و درصد نشر می باشد.

منحني

با کمک يک برنامه محاسباتی بيروني ، منحني متناظر با هر جفت  داده ( غلظت/ جذب ) بدست  می آيد.

يک منحني مشخص نيز ممکن است استفاده شود. تا 10 منحني درجه سوم به همراه پارامترهای  کاربر مانند نام روش، طول موج، دامنه اندازه گيری و واحد  مي تواند ذخيره شود.

غلظت

اين عملکرد می تواند برای اندازه گيری 2 تا 8 استاندارد شناخته شده استفاده شود. براساس جفت داده هاي  غلظت / جذب تهيه شده ، نورسنج يک منحني معادل  خطی را که می تواند به عنوان يک مرجع برای اندازه گيری های بيشتر نمونه باشد، محاسبه  و ذخيره می نمايد. تا 4 روش می تواند ذخيره شود.

 طيف سنج اسپکترودايرکت آکواليتيک 900-330  نانومتر

با  منبع تغذيه    ) 240-100ولت ، 60-50 هرتز)،2 باطری برای حفظ داده ها و کابل سريال برای اتصال به  کامپيوتر  تکميل می شود.

طيف نورسنج اسپکترودايرکت آکواليتيک 900-330 نانومتر

با ايستگاه انرژی، لامپ يدکی، 12 شيشه کوچک با درپوش ( ارتفاع  48 ميليمتر و قطر 24 ميليمتر ) ، 10 شيشه درپوش دار گرد( با ارتفاع 90 و قطر 16 ميليمتر )٬ سلول چهار گوش به پهنای 100 (طول 50 میلیمتر) ، سلول چهارگوش به پهنای 100 ( و طول 10 ميليمتر) ، ميله    همزن پلاستيکی، اما بدون معرف ارائه می شود.


لطفا جهت سفارش معرف ها و پارامترهاي مورد نياز دستگاه Spectrodirect  از فایل PDF کاتالوگ صفحه68 تا79 استفاده نمائید و با كارشناسان ما در اين خصوص تماس حاصل فرمائيد. 
انتخاب ملحقات اضافی محصول
مشتريان گرامي:
جهت سفارش گذاري توجه داشته باشيد كه انتخاب آيتم هاي مورد نظر در بخش "دستورالعمل سفارش گذاري" الزامي است.