مقالات و توضیحات
آزمیران / گوانیدین تیوسیانات

گوانیدین تیوسیانات

گوآنیدینیوم تیوسیانات ‏ با فرمول شیمیایی C₂H₆N₄S یک ترکیب شیمیایی با شناسه پاب‌کم ۶۵۰۴۶ است. که جرم مولی آن ۱۱۸٫۱۶۰۸۴ گرم بر مول می‌باشد. 

فرمول: C2H6N4S

MSDS: External MSDS

جرم مولی: 118.16084

فرمول مولکولی: C2H6N4S

گوانیدینیوم تیوسیانات = تیوسیانات گوانیدینیوم = ایزوتیوسیانات گوانیدینیوم = گوانیدینیوم ایزوتیوسیانات = گوانیدیوم تیوسیانات

Guanidinium thiocyanate = guanidinium isothiocyanate = GITC

کد:  820613

اسم ماده: گوانیدینیوم تیوسیانات

فرمول شيميايي: C₂H₆N₄S

جرم مولی: 118.16 گرم بر مول

دماي ذوب: 118 درجه سانتيگراد

دمای جوش: – درجه سانتيگراد

غلظت: 1.29 g/cm3 در دمای 20 درجه سانتیگراد

مقدار: در ظرف هاي شیشه ایی 50 گرمی و در ظروف پلاستیکی 250 گرمی و 1 کیلویی

اسیدیته: 4.8 الی 6

شکل ظاهري: پودر سفید رنگ بدون بو

دماي نگهداري: زیر 30 درجه سانتيگراد

کاربرد: مناسب جهت سنتز

خطرات: GHS07، GHS05

گوانیدین تیوسیانات مرک

ویژگی

گوانیدینیوم تیوسیانات را می توان با واکنش کربنات گوانیدینیم با سولفات آمونیوم یا تیوسیانات آمونیوم در زیر حرارت تهیه کرد. روش دیگر تجزیه در اثر حرارت تیوسیانات آمونیوم یا تیو اوره در دمای 180 درجه سانتی گراد است.

گوانیدین که کربامیدین نیز نامیده می شود، یک باز قوی و دارای حلالیت بالا در آب است. در شرایط معمولی پایدار بوده و جاذب رطوبت می باشد. نمک‌های گوانیدینیوم می‌توانند با فرآیندهای کلاسیک و به وسیله پروتون‌دار کردن گوانیدین‌ها با استفاده از اسیدهای قوی به دست آورد. مطالعات زیادی روی آمینو گوانیدین ها به منظور کاربردهای دارویی انجام گرفته شده است، به طوری که مشتقات گوانیدین و آمینوگوانیدین با فعالیت ضدمیکروبی در زمینه طبی و ضدعفونی کردن، مورد بررسی زیادی قرار گرفته اند. یکی از این ترکیبات ارزشمند از نمک های گوانیدین، گوانیدیتیوم تیوسیانات می باشد.

کاربرد

گوانیدینیوم تیوسیانات یا ایزوتیوسیانات گوانیدینیوم (GITC) یک ترکیب شیمیایی است که به عنوان یک عامل مختل کننده قوی پیوندهای هیدروژنی آب به کار می رود، همچنین از این ترکیب در استخراج DNA و RNA از سلول ها به عنوان محافظ اسید نوکلئیک به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر کاربرد های این ترکیب، استفاده به عنوان عامل غیرفعال کننده ویروس هایی از قبیل ویروس آنفولانزای اسپانیایی است. این ترکیب ارزشمند یکی از اجزای اصلی کیت های تشخیصی از جمله کیت تشخیص کرونا می باشد این عملکرد اهمیت زیادی در مطالعه ی مطمئن و به دور از خطر ویروس ها دارد.

از دیگر کاربرد های مهم این ترکیب استفاده از آن در فرآیند کافت (Lysis) می باشد که در آن غشای بیرونی یاخته از بین می رود. این فرآیند در مطالعات زیست شناسی از اهمیت زیادی در استخراج RNA وDNA از سلول ها و ذرات ویروس برخوردار است. علاوه بر فرآیند کافت، گوانیدینیوم تیوسیانات با مختل کردن فعالیت آنزیم های RNase و آنزیم های DNase سبب می شوند تا فرآیند استخراج با کمترین آسیب به گونه های استخراج شونده پیش رود.

این ماده در ترکیب با فنل − کلروفرم در استخراج RNA استفاده می شود.

مرک

اين محصول از برند مرک به دليل کيفيت خوب نسبت به ساير برندهاي معتبر دنيا مي تواند نياز بسياري از آزمايشگاه، مراکز تحقيقاتي و دانشجويان را برطرف کند.

“آزمیران” در راستاي ارتقاء توليدات و سطح علمي کشور مبادرت به واردات و توزيع مواد شيميايي و مصرفي آزمايشگاهي کرده است. هدف مجموعه ما تأمين مواد و تجهيزات مورد نياز در بخش هاى مختلف آزمايشگاهى، تحقيقاتى، بيمارستانى، صنعتى و … مي باشد

گوانیدین تیوسیانات گرید بیولوژی مولکولی در موارد زیر استفاده شده است:

لیز رده سلولی آدنوکارسینوما کولورکتال قبل از جداسازی RNA

به عنوان مهار کننده PCR در روش qPCR تریپلکس DNA میتوکندریایی (mtDNA)

برای استخراج DNA از مایع مغزی نخاعی

عامل کائوتروپیک و دان

عامل دگردیسی و دناتوره کننده قوی، حل کننده سلول

عملکرد بیوشیمیایی/فیزیولوژیکی 

گوانیدین تیوسیانات یک ماده دناتوره کننده است و به طور معمول در جداسازی RNA استفاده می‌شود. این ماده به عنوان یک بافر ذخیره‌سازی نمونه‌های خون استفاده می‌شود و همچنین نوکلئازها را غیرفعال می کند و برای ذخیره سازی و انجماد نمونه‌های مدفوع برای مطالعات DNA ایده آل است و در ترکیب با فنل−کلروفرم در استخراج RNA نیز استفاده می‌شود.

دمای نگه‌داری گوانیدینیوم تیوسیانات  دمای اتاق است

گوانیدینیوم تیوسیانات ترکیبی شیمیایی با نام لاتین guanidinium thiocyanate  و cas no: 593-84-0 و فرمول شیمیایی C2H6N4S  می باشد.

از نام های ذیگر گوانیدینیوم تیوسیانات می توان به گوانیدین تیوسیانات و گوانیدینیوم ایزو تیوسیانات اشاره نمود.

از کاربردهای گوانیدینیوم تیوسیانات در آزمایشگاهها می توان به استفاده از آن در جداسازی RNA و محلول سازی پروتئین ها اشاره نمود.

گوانیدینیوم تیوسیانات با مختل کردن فعالیت انزیم های Rnase , Dnase نقش بسیار مهمی به هنگام استخراج اسید های نوکلئیک دارد.

شاید در میان  لیست قوی ترین دناتوره کننده های پروتئین بتوان از گوانیدینیوم تیوسیانات نیز نام برد.

گوانیدینیوم تیوسیانات با از بین بردن ساختار ثانویه پروتئین ها سبب انحلال آسان ها و جدا شدن نوکلئوپروتئین ها از نوکلئواسیدها می گردد.

با توجه به وجود آشفته بازار مواد شیمیایی آزمایشگاهی در ایران و وجود انواع مواد شیمیایی  تقلبی به شما توصیه می کنیم برای خرید

گوانیدین تیوسیانات با کیفیت بالا و تضمین اصالت حتما با  آزمیران تماس بگیرید.

آزمیران برای صرفه جویی در هزینه های بالای تحقیقات شما مشتریان عزیز تا آنجا که مقدور باشد مواد شیمیایی را به میزان دلخواه شما ارائه می نماید.