مقالات و توضیحات
واردکننده / Agarose آگاروز

Agarose آگاروز

# پودر آگارز | Agarose Powder - کیت استخراج DNA | کیت استخراج RNA

## مقدمه
با گسترش روزافزون علوم زیستی و زیست‌شناسی مولکولی، استفاده از تکنیک‌های مختلف برای جداسازی و تحلیل مولکول‌های بزرگ مانند DNA و RNA اهمیت بیشتری پیدا کرده است. یکی از ابزارهای مهم در این زمینه، آگارز یا Agarose است. آگارز یک ماده پلیمری هتروپلی‌ساکارید است که عموماً از برخی جلبک‌های دریایی قرمز استخراج می‌شود. در این مقاله، به بررسی و کاربردهای آگارز در الکتروفورز DNA و RNA می‌پردازیم.

## ساختار آگارز
آگارز یک پلیمر خطی است که شامل واحدهای تکراری آگاروبیوز است. این واحدها شامل D-گالاکتوز و ۳،6-anhydro-L-galactopyranose است. هر زنجیرهٔ آگارُز حاوی حدود ۸۰۰ مولکول گالاکتوز است و زنجیره‌های پلیمر آگارُز الیاف اسپیلمی را تشکیل می‌دهند که به ساختار سوپوکیول با شعاع ۲۰ تا ۳۰ نانومتر متصل می‌شوند.

## کاربردهای آگارز
### الکتروفورز DNA و RNA
آگارز در زیست‌شناسی مولکولی برای الکتروفورز استفاده می‌شود. الکتروفورز یک روش جداسازی مولکول‌ها بر اساس بار الکتریکی آن‌ها است. صفحات ژل آگارز برای الکتروفورز به راحتی توسط ریختن محلول گرم و مایع به یک قالب تهیه می‌شوند. در این روش، نمونه حاوی DNA یا RNA به صورت عمودی در یک ژل آگارز قرار می‌گیرد و سپس با اعمال برق، مولکول‌ها به سمت قطب‌های مختلف حرکت می‌کنند. این روش به ما امکان می‌دهد تا مولکول‌های مختلف را بر اساس اندازه و وزن مولکولی جدا کنیم.

### تصفیهٔ پروتئین
آگارز به‌صورت دانه‌هایی شکل داده می‌شود و در تعدادی از روش‌های کروماتوگرافی برای تصفیهٔ پروتئین استفاده می‌شود. در این روش، پروتئین‌ها به آگارز متصل می‌شوند و سپس با استفاده از فرآیندهای مختلف## FAQ

### 1. آگارز چیست؟
آگارز یک ماده پلیمری هتروپلی‌ساکارید است که عموماً از برخی جلبک‌های دریایی قرمز استخراج می‌شود. این ماده در زیست‌شناسی مولکولی برای جداسازی مولکول‌های بزرگ، به ویژه DNA و RNA، توسط الکتروفورز استفاده می‌شود.

### 2. چگونه آگارز برای الکتروفورز استفاده می‌شود؟
برای استفاده از آگارز در الکتروفورز، محلول گرم و مایع آگارز را به یک قالب ریخته و سپس نمونه حاوی DNA یا RNA را به صورت عمودی در آن قرار می‌دهیم. با اعمال برق، مولکول‌ها به سمت قطب‌های مختلف حرکت می‌کنند و می‌توانیم آن‌ها را بر اساس اندازه و وزن مولکولی جدا کنیم.

### 3. آیا آگارز برای تصفیهٔ پروتئین استفاده می‌شود؟
بله، آگارز به‌صورت دانه‌هایی شکل داده می‌شود و در تعدادی از روش‌های کروماتوگرافی برای تصفیهٔ پروتئین استفاده می‌شود.

### 4. منابعی برای مطالعه بیشتر دربارهٔ آگارز و کاربردهای آن وجود دارد؟
بله، می‌توانید از منابع زیر برای مطالعه بیشتر استفاده کنید:
- [آگارز - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد](https://fa.wikipedia.org/wiki/آگارز)
- [آگارز - کیت استخراج DNA | کیت استخراج RNA](https://yektatajhiz.com/%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B2/)
- [پودر آگارز | Agarose powder - کیت استخراج DNA | کیت استخراج RNA](https://yektatajhiz.com/product/agarose/)

### 5. آیا آگارز فقط برای الکتروفورز DNA و RNA استفاده می‌شود؟
خیر، آگارز همچنین در تعدادی از روش‌های کروماتوگرافی برای تصفیهٔ پروتئین نیز استفاده می‌شود.

Document
فروش مواد شیمیایی فقط جهت مراکز دولتی، شرکتها، پژوهشگاهها، محققین و اساتید دانشگاه انجام میشود لطفا درخواست خود را به شماره واتس آپ یا تلگرام یا ایتا 09365036989 ارسال کنید